Обов'язковою умовою захисту металу від руйнування - повне видалення елементів корозії з пошкоджених частин.

Основним способом, який застосовується практично всіма автосервісами - механічний в поєднанні з хімічним. Останній, до того ж, є і свого роду захистом від подальшої корозії металевих частин кузовних елементів автомобіля.

Розглянемо детальніше:

МЕХАНІЧНИЙ

Механічний - очищення кузова від корозії і лакофарбових матеріалів, за допомогою металевих щіток, піскоструминних машин і абразивів (вручну або із застосуванням шліфувальних машинок).

Піскоструминну обробку ми розглядати не будемо, оскільки вона в основному застосовується в промисловості, а ось на механічною і хімічною, зупинимося більш докладно.

Механічне очищення кузова від корозії починають з видалення іржі в легкодоступних місцях. Для цього ми користуємося, як правило, щітками зі сталевого дроту. При цьому, застосовується як ручний спосіб зачистки, так і за допомогою механічного приводу. Потрібно пам'ятати, що метал, вражений корозією дуже крихкий і легко ламається, тому його обробку потрібно проводити дуже обережно.

Кузовні деталі, які зазнали незначній корозії, видаляють грубої шліфувальною шкуркою. Іноді корозію видаляють шліфувальною машинкою. Це швидко, це популярно, але це далеко не кращий спосіб, тому, що така обробка сприяє значному зниженню товщини металу кузова. Крім того, відбувається "місцевий нагрів" оброблюваної ділянки, який призводить до втрати захисних властивостей покриттів і негативно впливає, хоч і не значно, на стан металу. Практикується так звана "мокра"очищення кузова від корозії. Для чого оброблювану поверхню змочують гасом або уайт-спіритом. Це полегшує роботу, зменшує пилоутворення і охолоджує метал.

Важкодоступні місця - зазори, щілини, місця з'єднання деталей і установки болтів - очищають від іржі сталевими голками і шкребками.

ХІМІЧНИЙ

Хімічний - очищення кузова від корозії і лакофарбових матеріалів, при якій використовуються хімічні речовини. Зазвичай це кислоти та кислотні солі.

Зазвичай, такий спосіб очищення називають "труїть". Весь процес складається з знежирення оброблюваної поверхні від залишків мастила і жирів, обробки ділянки кислотою, грубою промивання водою, промивання нейтралізуючим складом, повторної промивки водою і сушіння.

КОМПЛЕКСНИЙ

Комплексний - очищення кузова від корозії і лакофарбових матеріалів при якій механічний і хімічний спосіб проводяться спільно. Це найбільш ефективний спосіб очищення і саме він широко застосовується багатьма майстрами кузовного ремонту. Таке очищення дозволяє найбільш результативно і швидко очистити кузов, як на великій поверхні, так і у важкодоступних місцях. Після механічної обробки відразу ж проводиться тралення, що дозволяє видалити залишки іржі повністю, не залишаючи навіть маленьких вогнищ. Після такого очищення відразу ж на поверхню накладається захисний шар, який утворює на поверхні металу захисну плівку.

Таким чином, після проходження такої очистки, кузовна деталь готова до подальшої обробки.

SiteHeart

Замена масла 50 грн., замена тормозных колодок, замена стоек, замена амортизаторов,  замена ремня ГРМ, замена подшипников

Підпишись та отримай знижку!