На цей раз у публікації «Ремонт авто своїми руками, шпаклівка» ми поговоримо про те, як шпаклювати автомобіль, якщо відбулася деформація частини кузова. Прикладом нам послужить вм'ятина від молотка на передньому крилі. Подібна проблема - явище досить часте, і ви, напевно, з ним знайомі.

 • Для проведення роботи перше, що слід зробити, це надіти захисні одноразові рукавички. Тепер можна приступити безпосередньо до самої роботі? рихтуванні вм'ятини. При рихтуванні головне - не перестаратися, інакше замість вм'ятини може вийти опуклість. Наступний крок? накладаємо наповнювач так, щоб товщина шару не перевищувала 5? 6 мм. Попередньо купленої в авто-магазині протиранням зачищаємо вм'ятину. Тепер ретельно очищаємо поверхню вм'ятини, видаливши утворилася бруд.
 • Для виявлення дрібних дефектів, непомітних на перший погляд, оцінку вм'ятини слід проводити долонею, а не за допомогою пальців. Це дозволить краще оцінити розмір дефектів від зовсім маленького дефекту. Тепер можна приступити до зачистки поверхні від фарби і можливої корозії. Зачищаємо своїми руками поверхню вм'ятини, захоплюючи прилеглі навколо ділянки. Для того щоб прискорити процес шліфування, розумно використовувати шліфувальний круг. Після того, як поверхня відшліфована, треба її ще раз очистити. Для належної очистки недостатньо просто протерти або продути поверхню вм'ятини. Краще скористатися протиранням для панелі.
 • В авто-магазинах продається шпаклівка двох видів: суміш для ремонту шпаклівкою професіоналами і суміш для ремонту своїми руками? для любителів. При виборі шпаклівки є один момент, який треба враховувати. Це наявність оцинкованих деталей у вашого автомобіля. Прочитайте інструкцію використання шпаклівки, з якої ви зможете дізнатися, чи можна використовувати шпаклівку без проведення попереднього ошкурювання і грунтовки.

Ще дуже важливим фактором для успішного проведення ремонту своїми руками є суворе дотримання пропорцій затверджувача та наповнювача в момент їх змішування. У цих цілях можна скористатися вагами. Кращим варіантом буде використання пристрою під назвою «диспенсер». З його допомогою ви не тільки зможете приготувати правильне співвідношення інгредієнтів суміші, але і зберегти велику кількість шпаклівки тривалий час. Варто звернути увагу на те, з якого матеріалу виготовлена поверхня, на якій відбувається процес приготування шпаклівки. Не слід у цих цілях використовувати картон. Картон, якщо на ньому приготовляти суміш, за рахунок вмісту повітря змінить загальний склад шпаклівки. Частина компонентів просто вбереться в картон. Для проведення цієї роботи підійде чистий пластиковий або металевий лист.

 • Щоб приготувати суміш для шпаклювання своїми руками, треба шпателем підхопити затверджувач, висипати його на наповнювача, і притиснути шпателем так, щоб продавити через суміш. Для виготовлення суміші, до складу якої входить скловолокно, застосовуються інші прийоми роботи. Вдавлюючи затверджувач, ви видаляєте повітря з суміші. В основному компоненти суміші пофарбовані в різні кольори, що полегшує процес приготування суміші. Намагаючись прискорити процес висихання, частина автолюбителів додають в суміш підвищену кількість затверджувача, що приводить в остаточному підсумку до того, що шпаклівка, висохши, стає крихкою.
 • Наступним етапом ремонту вм'ятини кузова своїми руками є шпаклювання підготовленій поверхні. Вдавлюється рухом наносимо шпаклівку, при цьому напрямок руху має йти зверху вниз і одночасно в сторони. Основна вимога - необхідно зробити поверхню вм'ятини максимально гладкою, щоб не утворилося ділянок з опуклою поверхнею (не було хвиль). Цю роботу треба робити швидко, оскільки якщо ви забаритеся, шпаклівка підсохне і буде непридатна для подальшого використання.
 • Час висихання у аматорських сумішей, призначених для проведення шпаклювальних ремонтних робіт, займає приблизно півгодини.

У професійних сумішей - 15 хвилин. Бажано нанести на поверхню висохлої шпаклівки сухе Проявочні покриття контрастного кольору.

Прийшов час шліфування. Перш за все, треба захистити від пошкодження ту поверхню, яка не потребує шліфовці. На початковому етапі шліфування треба використовувати шліфувальний папір марки Р80. У деяких випадках в інструкції по застосуванню шпаклівки виробник вказує, який шліфувальним папером слід користуватися. Під час шліфування ви побачите, що покриття контрастного кольору стирається нерівномірно, утворюються маленькі «западини». Якщо це сталося, то необхідно ще раз подшпаклевать поверхню вм'ятини.

 • Зробивши первинну шліфовку, приберіть утворилася пил, і продовжуйте шліфувати своїми руками, на цей раз, використовуючи папір Р180, і пізніше з використанням паперу Р280-320. Шліфовку треба проводити ретельно, оскільки будь-яка пропущена подряпина після фарбування буде видна. Проводячи шліфовку, ніколи не змочуйте поверхню проведення роботи. Справа в тому, що вода вбереться, і через якийсь час на поверхні відремонтованої ділянки утворюються дрібні бульбашки у фарбі, а також корозія. Шпаклівка може відшаруватися.
 • Під час шліфування треба постійно видаляти пил, використовуючи пилосос або щітку. Бажано в процесі шліфування використовувати захисну маску, тому що утворюється пил - всюдисуща. Фахівці видаляють пил, використовуючи липку спеціальну стрічку.
 • Якщо вм'ятина на кузові авто досить велика, то може виникнути ситуація, коли шпаклювати її доведеться кілька разів. Процес роботи той же, що і в першому випадку. Бажано використовувати професійну шпаклівку, оскільки вона швидше висихає.
 • Після того, як нанесли черговий шар шпаклівки, після шліфування, перевіряйте своїми руками гладкість шару. Причому цю перевірку, завжди треба проводити за допомогою долоні. Не користуйтеся автомобілем до тих пір, поки не пофарбувати відремонтовану ділянку. Нефарбована поверхню шпаклівки буде поглинати вологу.

Шпаклівка, сама по собі, практично нешкідлива, але пил, що потрапила в легені під час ремонтних робіт по шліфуванню, а також після змішування складу, з них не виводиться. Краще подбати про себе перед проведенням робіт, і екіпіруватися належним чином - надіти маску, рукавички, окуляри і, звичайно, старий одяг поверх комбінезона.

Хороші інструменти? одна зі складових хорошої роботи! Для успішного проведення ремонту вм'ятини авто своїми руками вам знадобляться шпатель, і все інше, що ви використовуєте під час шліфування, шпаклювання (папір), рідина для зняття фарби, і пр. Для того щоб шпатель прослужив довго, не забувайте ретельно очистити його від шпаклівки по завершенні ремонтних робіт. Якщо під час шпаклювання вм'ятини кузова авто ви використовуєте забруднене шпатель, то чекати хорошого результату після проведеної роботи не доводиться. Для проведення якісної шліфовки металу краще використовувати спеціальні шліфувальні пневмонические або електричні машинки. По-перше, вони скорочують час обробки поверхні, а по друге бережуть ваші сили.

SiteHeart

Замена масла 50 грн., замена тормозных колодок, замена стоек, замена амортизаторов, замена ремня ГРМ, замена подшипников

Підпишись та отримай знижку!