Корозія кузова

Старе лакофарбове покриття вам необхідно буде знімати, якщо має:

  • якусь деталь (частина) кузова (або весь кузов) належить перефарбувати повністю;
  • міняти емаль, використовувану для ремонту, т.к вона не сумісна з нанесеним раніше покриттям;
  • якщо старе покриття починає «відставати» від металу, або коли є всі підстави вважати, що має місце підплівкова корозія, що протікає під покриттям.  

Ознаками підплівкової корозії є: невеликі плями іржі, помітні через покриття, різного роду здуття на лакофарбовому покритті, дрібні тріщини з невеликими плямами іржі.  

Для зняття старих лакофарбових покриттів використовують, як ми вже говорили, три методи: механічний, хімічний і комплексний.

Механічний метод найбільш простий, але, проте він більш трудомісткий, деколи неефективний у важкодоступних місцях очищення і деталей більш складної конфігурації. Але, варто зауважити, в усіх вищеназваних випадках, а також в цілях розм'якшення лакофарбового покриття перед їх видаленням, використовуються, так звані, змивки.  

Використання змивів особливо необхідно в тих випадках, коли потрібно видалити покриття з деталі повністю, до прикладу, якщо кузов вже перефарбовували, і в результаті цього утворилося багатошарове покриття з лакофарбових матеріалів.  

Змивки - це спеціальні склади, приготовлені для видалення старого лакофарбового покриття. До їх складу входять наступні компоненти: різного роду розчинники, сповільнювачі випару, загусники, емульгатори, розпушувачі, інгібітори корозії, а також, спеціальні добавки.  

Активним розчинником в змивки є хлоровані вуглеводні. При обробці лакофарбового покриття смивка дуже сильно розм'якшує покриття, чим суттєво послаблює адгезію до металу. Покриття після обробки відшаровується і дуже легко видаляється простим механічним способом.  

Існує ще спосіб, але він застосовується не так часто. Деталі занурюються у ванну з гарячим розчином каустичної соди, потім промивають водою.  

У авторемонті, для обробки окремих елементів кузова автомобіля, застосовують змивки, основою яких є органічні розчинники.

Широке поширення сьогодні набули так звані водоемульсійні змивки, активні розчинники в яких емульгованих у водному розчині, основне їх перевага - вони безпечні в плані вибухопожежобезпеки.  

Ринок сьогодні пропонує широкий асортимент змивів, недоліку в пропозиції немає. При гострій ж необхідності, змивку можна приготувати і самостійно. Це робиться так. Наструганний парафін розчиняють у ксилолі (10 частин до 45) при температурі 75-80 ° C. Після того, як парафін розчиниться, виготовлена маса стане прозорою на вигляд, її треба охолодити до температури 45-50 ° C і при безперервному перемішуванні долити 45 частин ацетону, потім необхідно цю суміш охолодити до кімнатної температури.

Слід пам'ятати, що весь цей процес є пожежонебезпечним, тому, нагрівати розчинники, використовуючи відкритий вогонь, заборонено. Нагрівати їх можна тільки лише на «водяній бані». Дуже ефективні змивки, які містять хлористий метилен.  

Купуючи змивки, обов'язково потрібно звертати увагу на їх призначення. Призначення одних - видалення меламіноформальдегидних, поліакрілатних і епоксидних покриттів. Інші ж необхідні лише для розм'якшення поліуретанових, епоксидних і алкідних покриттів. Для зняття нітроцелюлозних покриттів використовується простий ацетон або 647-ї розчинник.  

Після розм'якшення і відшаровування обробленого змивки покриття його слід зняти шпателем, а потім, насухо протерти сухою ганчіркою. Невеликі плями, не відшарувався старого покриття, а також продукти корозії, слід видалити з поверхні, обробивши крупнозернистою шкуркою.

У тому випадку, якщо за один раз, допомогою змивки видалити старе покриття повністю не вдалося, операцію необхідно повторити.

SiteHeart

Замена масла 50 грн., замена тормозных колодок, замена стоек, замена амортизаторов,  замена ремня ГРМ, замена подшипников

Підпишись та отримай знижку!